SİTE SAKİNİ GİRİŞİ

YÖNETİCİ GİRİŞİ

HABERLER

DUYURULAR

FRANCHISE

 
Franchise Nedir?

   Franchise (veya franchising), bir sistem ve markanın imtiyaz hakkı sahibinin, belirli süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek sağlayarak, belirli bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir.
 
   Franchise, başarılı bir iş fikri etrafında toplanmış küçük girişimcilerin, büyük firma gibi davranmasını sağlar.
 
   ABD'de doğan franchise sistemi, verimli ve karlı oluşu sayesinde hızla dünyaya yayıldı. Başta ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya olmak üzere binlerce marka franchise veriyor. Her ülkede önce uluslararası yaygınlık sağlamış yabancı firmalar başlatıyor, 10-15 yıl içinde yerli firmalar çoğunluğu alıyor.

    Tüketim potansiyelinin olduğu hemen her ülkeye lider markalar dükkanlarını bayrak gibi dikmişler. Franchise sistemini kullanan markalar rakiplerinin açık arayla önüne geçti, yarış artık franchise markalar arasında yaşanıyor. Yerel ve müstakil markalar tüketici ilgisini çekebiliyorsa, onlarla birlikte büyüyen, kaliteyi köşedeki dükkanla bağdaştıran jenerasyonun sayesinde yapıyor. 

    Markalarla büyüyen nesil alacağı markada büyüklük ve yaygınlık arıyor. Alışveriş merkezlerinin zincir marka olmayanlara yer vermek bile istememesi, gelecekte franchise verenlerin nasıl üstünlük sağlayacağının bir göstergesi. Franchise vermeyen firmalar bile, ancak franchise tekniklerini kullandıklarında, yani tek tip işletme, standart işletim sistemi, eğitim ve denetim uyguladıklarında zincirleşerek yayılmayı başarıyorlar. 

Franchise Almak Kazandırır!

   Daha önce denenmiş, başarısı kanıtlanmış ve tanınmış bir marka ile birlikte, işletme sistemine ait teknikleri ve prosedürleri kullanmak mümkün olmaktadır.

- Marka ile birlikte Ulusal veya Uluslararası standarda ve kaliteye sahip olunmaktadır.
- Tanınmış markaların sağladığı sürekli müşteri ve iş yapma imkanı doğmaktadır.
- Franchise veren işletme Franchisee'ye eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği sağlanmaktadır.
- Kaliteli personel bulma, işe alma ve yetiştirme konularında franchise veren işletmenin tekniklerinden yararlanılmaktadır.
- Mali, ticari ve personel konularında sağlanan destekle, teknik işlevlere ağırlık verilip başarı şansı arttırılmaktadır.
- Franchisor ile ortak hareket edilerek küçük işletmelerin karşılaşacakları risk ve işletmecilik sorunları minimize edilmektedir.
- Franchise veren işletmenin mali ve hukuk danışmanlarından yararlanılmaktadır.
- Franchisor'ın sürekli olarak yaptığı araştırma ve geliştirme çabalarından yararlanılmaktadır.
- İşletmenin kuruluş aşamasında ve kuruluş yerinin seçiminde bilimsel tekniklerin kullanılması mümkün olmaktadır.
- Kuruluş aşamasında leasing vb. kaynaklardan finansal destek sağlanması mümkün olmaktadır.
- Reklam ve tanıtma giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.
- Franchising sistemi, girişimcinin yalnızlığını ortadan kaldırarak, kendi işini kurmanın getirdiği riskleri azaltmaktadır.
- Franchisor'a yapılan ödemeler, başlangıçta, yeni bir işin ön yatırımından daha fazla olmasına rağmen, denenmemiş bir iş için yapılacak hata bedellerinin toplamından azdır.
- İşletmeler için standart yönetim, muhasebe, satış ve stoklama fonksiyonları mümkün olmaktadır. 

Prosis Yönetim ile çalışmak ister misiniz?
_______________________________________________________

   Prosis Yönetim, franchise sistemi ile sektöründeki bilgi, birikim ve deneyimlerini siz değerli yatırımcıların ve iş ortağı adaylarının değerlendirmesine sunmaktadır.

   Prosis Yönetim, sektörel entegre hizmetlerinin tamamını veya hizmetlerin ayrı ayrı franchise verilmesini bununla birlikte bölge, il ve ilçe franchisee/bayiler ağının oluşturulmasını hedeflemektedir.


Prosis Yönetim Bölge Franchise; 

   Prosis Yönetim, bölge franchise/bayiliği ile bölgenizin sektörel düzeyde tek yetkilisi olun! 

  Bölge franchise/bayiliği ile Prosis Yönetim tüm alt yetkilendirme ve yönetim,denetim hizmetlerinin belirli oranlarda kar payı ile en yetkili siz olun! 

Prosis Yönetim İl Franchise; 

   Prosis Yönetim, il franchise/bayiliği ile bulunduğunuz ilde sektörel düzeyde tek yetkilisi olun! 

  İl franchise/bayiliği ile Prosis Yönetim tüm alt yetkilendirme ve yönetim,denetim hizmetlerinin belirli oranlarda kar payı ile en yetkili siz olun! 


Prosis Yönetim İlçe Franchise; 

   Prosis Yönetim, ilçe franchise/bayiliği ile bulunduğunuz ilçede sektörel düzeyde tek yetkilisi olun! 

  İlçe franchise/bayiliği ile Prosis Yönetim yetkilendirme ve yönetim,denetim hizmetlerinin belirli oranlarda kar payı ile en yetkili siz olun! 


İletişim;
________________________

Franchise Sorumlusu
Safiye GÜNAYDIN
(0850) 304 0 800 / Dahili: 5
SİTE SAKİNİ GİRİŞİ

YÖNETİCİ GİRİŞİ

HABERLER

DUYURULAR